Vizyonumuzu ARGETİ’yle Yeniliyoruz

Vizyonumuzu ARGETİ’yle Yeniliyoruz

14 Temmuz 2018 1 Yazar: teknopark

 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen,

“Araştır, geliştir ve ticarileştir” sloganıyla hareket edildiği Gaziantep Üniversitesinin markalaşmış proje pazarı etkinliğinde; sanayici, teknopark ve akademisyenlerin teknoloji ile buluşturduğu ARGETİ adlı etkinlik kapsamında Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren 22 firma yetkilisi teknoloji sunumlarını gerçekleşti.

Teknopark Konferans Salonunda düzenlenen proje pazarının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, Argeti Proje Pazarının gelenekselleştiğini belirterek, karma bir araştırma-geliştirme proje pazarı olması nedeniyle rutin projelerin yanı sıra bunların arasında çok güzel projelerin de bulunduğunu söyledi.

Prof. Dr. Gür, “Öğrencilerimizin araştırma-geliştirme fikrini ortaya koyup deneyim kazanmalarını istiyorduk ama diğer taraftan da fazla proje arasında kaliteli projeler kayıp oluyordu. Biz artık ikinci klasmana geçelim istedik.

Gaziantep Üniversitesi’nde Teknopark içerisinde yer alan firmalar bu konuda rüştlerini ispat etsin, yaptıklarını kamuoyuna paylaşsın, en azından araştırmanın üçüncü boyutu olan ticaretleşme noktasında da bir pazar payı oluşturalım düşüncesi oluştu ve bu düşünce şuan vücut buldu” diye konuştu.

KAYNAK: http://habermerkezi.gantep.edu.tr